Travian Answers

Začnime s otázkou

Hľadaj odpovede na otázky

Na nájdenie odpovede si vyber kategóriu a potom podkategóriu pokiaľ sa ti odpoveď nezjaví. V prípade, že nevieš nájsť odpoveď na tvoju otázku, na konci budeš mať možnosť nás kontaktovať.

Mám otázku o...

Teraz sa pozrime na detaily:

Hľadaj pomocou mapy stránok

Uprednostnuješ hladanie pomocou mapy stránok? Nie je problém, môžeš použiť Answers navigácia mapy stránok na nájdenie svojej odpovede.

Div sveta

Wonder of the World

Požiadavky: dedina s Divom sveta (môže byť dobytá od Natarov), minimálne verzia Travianu: 2.5

Čo je to Div sveta?

Div sveta je tak úžasný ako to aj znie. Táto “budova” je stavaná za účelom vyhratia servera. Postavenie každej úroveňe Divu sveta stojí stovky tisíc (dokonca miliónov) surovín. Pre konkrétne časy stavby a jej ceny sa pozri nižšie. Ak sa pozrieš na ceny stavby zistíš že neni v silách jedného hráča aby postavil Div sveta. Ba čo viac, je nepravdepodobné že by to zvláda len jedna aliancia. Toto nie je spôsobené len surovinovými nákladmi na stavbu, ale aj počtom vojakov ktorí sú potrební na bránenie dediny s Divom sveta.

World Wonder Villages

Vo verzii T4 sú Natari prítomní od samého začiatku. Na začiatku budú okupovať šedú oblasť v strede mapy, ale neskôr môžu svoju ríšu rozširovať. Hlavne konvertovaním zmazaných  hráčskych dedín na Natarské budú postupne osídlovať aj teritória mimo šedú zónu. Avšak zo všetkých týchto dedín bude divových len tých 13 umiestnených vnáhodne v šedej zóne, s tým že hlavná dedina Natarov bude vždy umiestnená na súradniciach 0|0. Všetky divové dediny môžu byť dobyté a následne použité na stavbu ospevovaného Divu sveta.

Dodatočné informácie o dedinách s Divom sveta

Žiadna z týchto 13tich dedín neobsahuje múry ani Rezidencie alebo Palác. Na toto je veľmi dôležité pamätať ak plánujete obsadiť Natarskú dedinu. Poslanie katapultov ze účelom skatapultovania Rezidencie alebo Palácu môže totiž spôsobiť veľké časové a surovinové straty.

Zlatky sa v Natarských dedinách nemôžu používať na hocijaké účely. Žiadne NPC, žiadne okamžité dokončovanie stavieb. Avšak dve úrovne Divu sveta môžu byť nakliknuté do slučky hocikedy. Toto je EXTRÉMNE dôležité na konci hry. Ak katapulty mieria na Veľké sklady v čase keď je dokončená úroveň 98 Divu sveta, nebudú mať žiadny efekt keďže úrovne 99 a 100 sú už pravdepodobne nakliknuté do slučky.

Div sveta môže byť pomenovaný keď dosiahne úroveň 1. Už tu boli niektoré epické, aj veľmi divno vyzerajúce názvy Divov sveta takže vyberaj rozumne. Názov nemôže byť zmenený po tom čo Div sveta dosiahne úroveň 11.

Divové dediny neprodukujú žiadne kultúrne body. Takže keď hráč takú dedinu obsadí, nebude produkovať žiadne kultúrne body bez ohľadu na to aké budovy v nej budú postavené.

Konštrukčné časy v dedine s Divom sveta sú polovičné oproti normálnej dedine.

Dediny so Natarskými plánmi (Natarské oázy)

Dediny s Natarskými plánmi, taktiež známe ako Natarské oázy sú dediny ktoré skrývajú konštrukčné plány pre Div sveta. Tieto dediny (sú to dediny, nie oázy) sa objavujú náhodne približne 240 dní od začiatku servera. Dediny sa objavujú náhodne, ale znova má každý sektor určitý počet dedín v rámci zachovania férovosti.
Konštrukčné plány môžeš od Natarov alebo neskôr taktiež od iných hráčov dobyť rovnako ako artefakty.

Pri prihlásení sa do hry bude každému zaslané oznámenie o tom, že boli do hry pridané Natarské plány.

Prečo sú konštrukčné plány dôležité?

Konštrukčné plány sú veľmi dôležité. Na to aby ste mohli stavať Div sveta v staviteľských dedinách, musí hráč vlastniaci túto dedinu mať najskôr konštrukčný plán. Jeden konštrukčný plán mu umožní postaviť Div sveta z úrovne 0 až na úroveň 49. Avšak, aby mohol pokračovať v stavaní aj za úroveň 49 až po úroveň 100, MUSÍ mať iný hráč v momentálnej aliancii staviteľa druhý konštrukčný plán. Toto môže byť HOCIJAKÝ druhý hráč v rámci aliancie.

Ako získať konštrukčný plán od Natarov ALEBO iného hráča ktorý ho vlastní

Aby ste mohli “ukradnúť” konštrukčný plán či už z Natarskej dediny s konštrukčným plánom alebo od iného hráča musíte splniť jednoduché podmienky:

  • 1. Hráč ktorý ide prevziať plán MUSÍ mať Pokladnicu na úrovni 10 v dedine z ktorej posiela útok.
  • 2. Pokladnica v dedine kde je držaný plán (či už Natarmi alebo iným hráčom) MUSÍ byť zničená skôr ako môže byť plán prevziatý.
  • 3. Hrdina poslaný z dediny kde je Pokladnica na úrovni 10 musí prežiť útok po tom čo je Pokladnica v súperovej dedine zničená pretože iba hrdina môže niesť konštrukčný plán.

Toto môže byť prevedené hocikedy v hocijakom logickom poradí. Jedna osoba môže súperovu dedinu s konštrukčným plánom čistiť, druhá môže búrať Pokladnicu a tretia môže poslať hrdinu z dediny s Pokladnicou na úrovni 10 a prevziať plány. Alebo to všetko môže spraviť iba jedna osoba.

 

Atribúty závislé na úrovni (ako cena stavby a generované kultúrne body) môžu byť nájdené tu.
Pre úplnú tabuľku konštrukčných časov klikni na tento odkaz na server s 1x rýchlosťou a tento odkaz na server s 3x rýchlosťou. 


Bola tvoja otázka zodpovedaná k spokojnosti?

Ano   Neutrálny   Nie