Travian Answers

Začnime s otázkou

Hľadaj odpovede na otázky

Na nájdenie odpovede si vyber kategóriu a potom podkategóriu pokiaľ sa ti odpoveď nezjaví. V prípade, že nevieš nájsť odpoveď na tvoju otázku, na konci budeš mať možnosť nás kontaktovať.

Mám otázku o...

Teraz sa pozrime na detaily:

Hľadaj pomocou mapy stránok

Uprednostnuješ hladanie pomocou mapy stránok? Nie je problém, môžeš použiť Answers navigácia mapy stránok na nájdenie svojej odpovede.

Ako vybavím hrdinu predmetmi?

equip item

Poďme si stručne zhrnúť môže hrdina ako používať predmety. Prvá vec ktorú si treba uvedomiť je, že existujú 2 druhy predmetov:

  • Výbava
  • Spotrebné

Oboma typmi musí byť hrdina výbavený aby pracovali ale základný rozdiel medzi nimi je ten, že Výbava má nekonečnú životnosť a dáva rôzny bonus hrdinovi a/alebo jednotkám ktoré hrdinu sprevádzajú a niektoré dokonca majú efekt podobný artefaktom.

Je množstvo výbavy ktorá zvýši hrdinovu regeneráciu, zníži utrŕžene zranenia alebo zníži dobu trénovania vojakov, vyrobí kultúrne body, zvýši bojovú silu, atď.  Existuje výbava ktorá zkráti dobu cestovania alebo zlepšuje pohyb jednotiek.  Aby takýto predmet prinášal efekt, hrdina ním musí byť vybavený - predmet nebude mať efekt ak je len uskladnenú v hrdinovom batohu.
Keďže Výbava predstavuje značné množstvo predmetov (ktoré su uz opísané v Answers tu), bolo by to veľmi dlhé vysvetlenie ak by sme to checeli vysvetliť pre každý predmet zvlášt. Použiitie predmetov nie je vôbec zložité; všetky predmety su rozdealené do kategórií, či už v aukciách alebo vo výpravach, podľa toho či sú do pravej ruky, ľavej ruky, topánky, prilby, atď. Systém nepovolí použiť predmet pre ľavú ruku inde ako na pravej ruke, takže sa nedá urobiť chyba.

equip item

Ako vidíš na obrázku hore,e efekt predmetu sa zobrazí keď naň umiestniš kurzor.
Každopádne, aby si použil predmet z inventára, klikni naň a pretiahni ho na patričné miesto. Systém nepovolí pretiahnuť ho na nesprávne miesto - navyše, správne miesto sa vysvieti v momente ked na daný predmet klikneš (vidno to aj na obrázku hore).  Tento postup, v  obrátenom poradí, platí aj keď budeš chciet predmet odobrať.


Spotrebné predmety fungujú inakším spôsobom. V prvom rade, Spotrevné predmety su spotrebované (skonzumované) – to znamená, že poskytujú jednorázovú funkciu alebo efekt a ak ho budeš chcieť zopakovať, budeš potrebovať ďaľšie predmety. Typickým príkladom takýchto predmetov su mastičky, bandáže alebo zvitky. Tieto predmety su aj "stohovateľné", čo znamená že v inventári daný druh predmetu zaberá len 1 miesto, aj keď budeš mať 500 kusov daného predmetu.  Neexistuje limit na počet kusov predmetu, takže je jedno, či nesieš 1 mastičku, alebo 500. Po svojom použití sa použité množstvo predmetov stratí - boli spotrebované. Pamataj, že aby ktorýkoľvek z týchto predmeetov fungoval, najskôr ním musíš hrdinu vybaviť. Len ich umiestnením do inventára nedosiahneš požadovaný efekt.
Je len 1 miesto kam sa dajú spotrebné predmety miestniť ak ich chceš použiť a tým je malý štvorec pri ľavej nohe hrdinu. Nedá sa pretiahnuť ich inde - navyše sa toto miesto rozsvieti kedď klikneš na spotrebný predmet.

equip item

Takže pamataj, aby klietky, bandáže, mastičky a podobné predmety fungovali, musia byť umiestnené do tohoto štvorca skôr ako začne bitka.


Bola tvoja otázka zodpovedaná k spokojnosti?

Ano   Neutrálny   Nie