Travian Answers

Začnime s otázkou

Hľadaj odpovede na otázky

Na nájdenie odpovede si vyber kategóriu a potom podkategóriu pokiaľ sa ti odpoveď nezjaví. V prípade, že nevieš nájsť odpoveď na tvoju otázku, na konci budeš mať možnosť nás kontaktovať.

Mám otázku o...

Teraz sa pozrime na detaily:

Hľadaj pomocou mapy stránok

Uprednostnuješ hladanie pomocou mapy stránok? Nie je problém, môžeš použiť Answers navigácia mapy stránok na nájdenie svojej odpovede.

04. Čo by som mal vedieť o základných tlačítkach?

ÁNO! Vytvoril som účet a úspešne sa do neho prihlásil! Môžem už začať hrať? NIE! Ešte nie! Ešte predsa nevieš ako! Ale to je to, prečo sme tu ^_~.

beginner


Ako vidíš, označili sme dôležité časti na hlavnej stránke, tak sa na to poďme pozrieť, OK?

Tlačítko 1: Toto je zoznam užitočných odkazov, ktoré potrebuješ v priebehu hry. Sú to:
- odkaz na domovskú stránku, čo je vždy užitočné; 
- odkaz na oficiálne herné fórum, kde nájdeš rôzne informácie o hre Travian a kde môžeš komunikovať s osttnými hráčmi;
- odkaz na Answers (FAQ), kde sa práve nachádzaš; 
- odkaz na VOP (Všeobecné obchodné podmienky) hry (tiež známe ako Pravidlá používania);
- odkaz na O nás, kde nájdeš základné informácie o spoločnosti a o tvorcoch hry.

Tlačítko 2: Malá čierna kniha v ľavom dolnom rohu ti otvorí nové okno, kde si budeš môcť vybrať z množstva užitočných odkazov, vrátane odkazu na herné fórum, možnosť poslať správu Supportu alebo pravidlá hry.Taktiež je tam link na herný manuál, ktorý ti poskytne najzákladnejšie (stručné) informácie o národoch, jednotkách a budovách. Vždy si môžeš zvoliť Answers, keď budeš potrebovať detailnejšie vysvetlenie.

Tlačítko 3: Toto je pomocník (známy ako Bonifác z predchádzajúcej verzie), ktorý ti dáva prvotné úlohy a pomocou nich ťa sprevádza základnými princípmi hry. Kliknutím na neho môžeš skontrolovať, či nie sú nové úlohy na splnenie alebo či nie je k dispozícii odmena za už splnenú úlohu.

Tlačítko 4: Táto ceduľa ti ukazuje aktuálnu lojalitu tvojej dediny, keď na ňu dvakrát klikneš, budeš môcť zmeniť meno dediny.

Tlačítko 5: Toto je tlačítko prehľadu dediny, pomocou ktorého sa dostaneš na hlavný prehľad dediny a surovinových polí.

Tlačítko 6: Pomocou neho sa dostaneš do centra dediny, kde môžeš stavať rôzne budovy ako napr. zhromaždisko, úkryt alebo aj akadémiu.

Tlačítko 7: Pod týmto tlačítkom nájdeš celú mapu Travianu. Po kliknutí naň ti ukáže, kde presne sa nachádzaš, ale o tom sa dozvieš viac ďalej.

Tlačítko 8: Toto je tlačítko štatistík. Štatistiky sú niečo ako rebríček hráčov v Traviane. Môžeš sa tu dozvedieť ako si na tom oproti ostatným hráčom v hre.

Tlačítko 9: Tu nájdeš reporty. Vždy, keď uskutočníš obchod, dostaneš podporu, zaútočia na teba alebo ty zaútočíš na iného hráča, obdržíš report. Tlačítko sa s každým reportom rozsvieti na zeleno a tiež sa objaví malé číslo s počtom neprečítaných reportov.

Tlačítko 10: Tu nájdeš správy. Kliknutím na toto tlačítko sa dostaneš do svojej schránky správ. Tu môžeš čítať prijaté a odoslané správy, alebo písať nové. Rovnako, ako pri reportoch, tlačítko sa s každou novou správou rozsvieti na žlto a tiež sa objaví malé číslo s počtom neprečítaných správ.

Tlačítko 11: Toto je tlačítko Plus/Zlatiek. Tu sa dozvieš, koľlo zlatiek (a striebra) momentálne máš. Keď naň klikneš, dostaneš sa priamo na stránku Plus menu, pomocou ktorej môžeš zakúpiť zlatky, aktivovať Plus účet a iné výhody ako napr. Gold Club.

Tlačítko 12: Toto je tvoj hrdina: áno, aj on má svoje tlačítko! Kliknutím na obrázok tvojeho hrdinu sa dostaneš priamo na stránku Atribútov, kde môžeš vybaviť hrdinu zbraňami a brneniami, zmeniť jeho produkciu surovín, jeho výzor apod. 
Tlačítko 12a: Toto malé tlačítko, ktoré vyzerá ako mapka je tlačíko výprav. Pomocou neho uvidíš, aké sú dostupné výpravy pre tvojeho hrdinu.
Tlačítko 12b: Toto je tlačítko aukcií. Keď na neho klikneš, dostaneš sa na stráknu aukcií, kde môžeš predať alebo kúpiť veci pre hrdinu alebo si pozrieť prebiehajúce aukcie.

Tlačítko 13: Toto je tlačítko tvojeho profilu. Kliknutím naň môžeš meniť nastavenia účtu, dávať zástup, meniť profil alebo aj zmazať účet.

Tlačítko 14: Nakoniec, toto je tlačítko odhlásenia sa - Logout. Pre odhlásenie sa z účtu naň jednoducho klikni.

Teraz, keď sme ti vysvetlili na čo sú tlačítka, budeš presne vedieť čo s nimi, ale stále sa potrebuješ dozvedieť viac o hre samotnej, než sa staneš skutočným hráčom Travianu. Ale neboj sa, si na najlepšej ceste stať sa jedným z najmocnejších vládcov hry.


Bola tvoja otázka zodpovedaná k spokojnosti?

Ano   Neutrálny   Nie