Travian Answers

Začnime s otázkou

Hľadaj odpovede na otázky

Na nájdenie odpovede si vyber kategóriu a potom podkategóriu pokiaľ sa ti odpoveď nezjaví. V prípade, že nevieš nájsť odpoveď na tvoju otázku, na konci budeš mať možnosť nás kontaktovať.

Mám otázku o...

Teraz sa pozrime na detaily:

Hľadaj pomocou mapy stránok

Uprednostnuješ hladanie pomocou mapy stránok? Nie je problém, môžeš použiť Answers navigácia mapy stránok na nájdenie svojej odpovede.

06. Ako používať štatistiky/reporty/správy/profil?

beginner


Štatistika:

V štatistike sa môžeš porovnávať so svojimi poluhráčmi. Hore, kde sa nachádza hlavička štatistiky sú rôzne záložky s rozdielnymi kategóriami: poradie hráča podľa počtu populácie tak isto aj aliancie, najväčšia dedina podľa populácie, najúspešnejší hrdinovia, plus prehľad (zobrazuje ceľkový prehľad vývoja tvojho bohatstva) a na záver ceľkový prehľad sveta, ktorý ponúka základné informácie o serveri.
Pokial si v záložke Hráč, na ktorú ťa nastaví vždy keď klikneš na štatistiky, môžeš prepínať dalšie pod-kategórie. Tieto obsahujú poradie podľa najúspešnejších útočníkov ako aj obrancov a na záver možnosť TOP10 štatistiku za aktuálny týždeň.

beginner


Na to aby si si vybudoval úspešné kráľovstvo je potrebná komunikácia s ostatnými ako aj informácie z tvojho okolia.

Hlásenia:

Vždy keď sa stane niečo dôležité v tvojom kráľovstve dostaneš o tom hlásenie. V tejto záložke dostaneš vždy hlásenie pri dokončení obchodnej cesty (keď obchoduješ s nejakým hráčom môžeš dostať až dve hlásenia, keď tvoji obchodníci dorazia k nemu a druhý, keď jeho obchodníci prídu k tebe). Ďalšie hlásenia sa zobrazia keď ťa niekto napadne, keď napadneš ty niekoho, keď dorazí podpora do tvojej dediny, ako ja keď tvoja podpora dorazí do cielovej dediny, keď ukončíš Výpravu, alebo keď keď keď ...

Samozrejme že máš možnost si Hlásenia aj filtrovať. V záložke Hlásenia si si určite všimol viaceré záložky, ktoré ti dovolia vyberať rôzne kategórie Hlásení. Keď klikneš na Hlásenia, tak sa ti vždy zobrazia všetky, ďalej môžeš vyberať medzi pohybom tvojich jednotiek, tvojimi obchodmi, v Ostatných vidíš tvoje výpravy.

Okrem iného máš možnosť hlásenia presunúť do Archívu, ktoré chceš zachovať a ktoré nepotrebuješ môžeš vymazať. (Poznámka: Archív je prístupný iba hráčom čo majú Plus-účet). V T4 verzii je novinka oproti predchádzajúcej verzii a to je záložka Okolie. V tejto sa dočítaš novinky o tom, čo sa udialo v tvojej blízkosti. Je tu vidno hlavne boje proti Oázam a útoky na iné dediny v tvojej bezprostrednej blízkosti.

Samozrejme že je tu možnost ukázať tieto hlásenia aj kamarátom a ostatným členom tvojej aliancie. Nezabudni však, že zobrazenie útokov bez súhlasu zúčastnených strán je zakázané.

Správy:

Správy slúžia na komunikáciu medzi hráčmi na serveri, alebo na komunikáciu s členmi Travianteamu. V záložke Správy môžeš vidieť všetky prijaté správy (Doručené) a odoslané správy (Odoslané). V záložke "Písať" môžeš písať správy. Samozrejme že aj tu je Archív, tak ako pri Hláseniach.

Správy od členov Travianteamu majú zvláštne označenie. Červené sú od Multihuntera a zelené od Supportu.

Profile

beginner


Teraz je čas pozrieť sa na tvoj Profil. Tu môžeš urobiť nastavenia s ktorými si hru prispôsobíš, nastaviť zástupy, prispôsobiť si profil tak ako ho majú vidieť ostatný hráči. Nezabudni však, že tvoj profil je verejne prístupný a tak podlieha určitým pravidlám. (Netiketa)

Prehľad: Jedno kliknutie na Preľad ťa dostane na stránku kde sa práve nachádzame. Vidíš svoj profil, tak ako ho vidia aj ostatní hráči. Táto stránka obsahuje základné údaje o tebe (samozrejme iba tie, čo si tam sám zadáš), ako tvoj vek, pohlavie a bydlisko. Dole vidíš výpis svojich dedín a tvoje privlastnené oázy. V pravo vidíš obrázok svojho hrdinu, na ktorom je vidno čo všetko má aktuálne na sebe.
Ak chceš niečo na profile zmeniť klikni na možnosť "zmenit profil", tento ťa presmeruje dalej na:

Zmeniť profil (záložka Profil): Tu môžeš prerobiť svoj profil, zadať dátum tvojho narodenia, niečo napísať o sebe a meniť mená tvojich dedín.
Ak si získal medailu, tak príslušný kód nájdeš v rozbalovacom menu (Medaile) na konci stránky. Tento kód musíš zadať do Popisu a následne Uložiť.

Nastavenia: Táto záložka je dôležitá hlavne pre hráčov čo majú Plus-účet. Tu sa nastavujú priame linky na odkazy. Ďalej sa tu dajú specifické Hlásenia zapnúť/vypnúť. Môžeš si tu nastaviť koľko chceš mať maximálny počet Hlásení/Správ na jednej strane. Nakoniec si tu môžeš nastaviť formát času a časovú zónu.

Účet: Táto posledná záložka je pravdepodobne najdôležitejšia. Sem sa dostane iba majitel účtu (zástup tu nemôže nič meniť). Prvá vec čo sa tu dá spraviť je zmena hesla a zmena email adresy (dôležité hlavne pri zmene majitela účtu). Vždy pri zmene email adresy dostane nová aj stará adresa oznámenie.

Ďalej vidíme možnosti nastavenia zástupu a jeho práv. Môžeš mať dvoch zástupcov na jeden účet a opačne to platí tiež, môžes zastupovať iba dva učty. Každému zastupu môžeš dať jednotlivé práva osobitne. Vždy si dobre rozmysli, ake práva komu dávaš. Ak má všetky práva, tak môže robiť skoro všetko co ty okrem toho že nemôže meniť tieto nastavenia.

Na zadanie zástupu, napíš jeho meno do okienka a klikni na možnosť uložiť. V tom momente sa zobrazí ako zástupca v tabuľke, kde mu môžeš určiť práva. Zmazať zástup je možné kliknutím na červený krížik pri jeho mene.
Nezabudni: Ty si môžeš určiť zástupcov podľa uváženia, ale sám seba ako zastup pre niekoho iného sa dať nevieš, určiť ťa musí majitel toho účtu.

Na samom spodu stránky sa nachádza možnosť zmazať účet. Keď toto aktivuješ, spustí sa 72 hodinový odpočet. Tento odpočet môžeš kedykoľvek zrušiť kliknutím na červený krížik.

Posledná možnosť je tu nastavenie, či chceš zapnúť, alebo vypnúť prichádzajúce novinky o svete Traviánu do svojej email adresy.


Bola tvoja otázka zodpovedaná k spokojnosti?

Ano   Neutrálny   Nie